Často kladené otázky

Milí zákazníci,

v této sekci najdete odpovědi na nejčastěji kladené otázky.
Pokud vás zajímá cokoliv dalšího, napište mi na lenka@fontily.cz, ráda vám na vše odpovím. :)

Děkuji,
Lenka

Z čeho vyrábíme dřevěné jmenovky a cedule?

Dřevěné jmenovky vyrábíme z bukové a topolové překližky. Mají krásný vzhled a strukturu a dobře se s nimi pracuje.
Barvy na výrobcích ze dřeva natíráme a stříkáme, vybírat můžete od přírodní barvy překližky bez nátěru přes lazury až k výrazným i pastelovým barvám.
Barvy, které se používají na jmenovky s příjmením na dveře, jsou vhodné pro interiér i exteriér. Lepidlo je vysoce odolné proti vlhkosti, obojí by tedy mělo mít dlouhou životnost.

Jsou dřevěné cedulky vhodné do interiéru nebo exteriéru?

Výrobky z dřevěné překližky jsou vhodné spíše do interiéru. Tento materiál totiž může v přímém vlhku pracovat - ohýbá se a nemusí držet stálý tvar. Z toho důvodu doporučujeme tyto dřevěné jmenovky a cedule umístit do interiéru nebo venku na kryté místo před nebo na domě.
Z vlastní zkušenosti máme otestováno, že pokud cedulku umístíte pod stříšku nebo na jiné místo kryté před deštěm, překližka nebude pracovat nežádoucím způsobem. 

Chci kvalitní jmenovku do exteriéru, jakou si mám vybrat? 

Pokud hledáte vyloženě exteriérovou cedulku, nakoukněte do kategorie výrobků z plexiskla. Plexisklo je úžasně tvárný a atraktivní materiál, který odolá každému počasí. Pro venkovní cedulky ideální volba!

Sortiment výrobků z plexiskla neustále rozšiřujeme. Jestli jste ale nenašli to pravé ořechové, napište nám svou představu na lenka@fontily.cz a já se to s vámi pokusím vymyslet. :)

Jak si mám vybrat font a barvu písma?

U produktů, kde si vybíráte font a barvu písma/podkladu, rozhodně využijte náš vzorník.
Zde najdete názorné ukázky výsledného písma v různých fontech a také širokou barevnou paletu. Pokud si ani tak nejste jisti výběrem, poraďte se s námi - určitě něco vymyslíme!

Co mám očekávat po odeslání objednávky?

Každý produkt vyrábíme na míru pro každou jednotlivou objednávku. Po objednání proto zkontrolujeme, že máme všechny potřebné informace - jména, data, vybrané barvy a fonty apod. Pokud nám něco chybí, ozveme se Vám přes Whatsapp nebo emailem.
 

Pamatujte prosím na to, že aby vznikla designová cedulka nebo jmenovka, je zapotřebí spousty mravenčí práce - vyřezávání, natírání, přebrušování, schnutí, lepení apod. Kvalitní výsledek proto vyžaduje svůj čas, odhadem zhruba 2-3 týdny.

Lze objednávku doručit i na Slovensko? 

Ano, lze. Při objednávce si v posledním kroku změňte zemi doručení z České republiky na Slovensko.
Na Slovensku si budete moct balíček vyzvednout na výdejním místě Zásilkovny.
Pro platby ze Slovenska se Vám částka v korunách automaticky přepočítá dle aktuálního kurzu na euro.

Je možný osobní odběr? 

Ano, po předchozí domluvě si můžete své objednávky vyzvednout v Nehvizdech nebo v Lysé nad Labem.

Jak nejlépe připevnit jmenovky na zeď/dveře?

Otestovali jsme mnoho materiálů a nejvíce se nám osvědčila oboustranná pěnová páska zn. Tesa. Použijte tuto pásku a cedulky budou držet jako přibité! Jen raději upozorňujeme, že páska není součástí dřevěných jmenovek.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz