Občas je to o nestandardu :)


Zakládám si na tom, aby každý výrobek, který opustí prostor naší dílny a zamíří k vám domů byl prostě…tip ťop! Když si objednáváte dřevěnou nebo plexi cedulku či jmenovku, před výrobou vytvořím grafický návrh a ujistím se, že
výsledek bude vypadat tak jako má. A když se mi něco nezdá, mířím od strojů zpátky k vám. Stejně jako při jedné zakázce z nedávné doby.

Zákazník, říkejme mu pan Novák :) si objednal dvě jmenovky z černého plexiskla se jmény Šimon a Dita. 

Při objednání v základní šířce jsem zjistila, že se obě jmenovky na první pohled vizuálně liší - jmenovka Dita byla při stejné délce jako Šimon logicky vyšší a “robustnější”. Mohla jsem to tak nechat a pustit to dál. Ale, co když ty jmenovky budou blízko u sebe? Nebude jejich odlišný vzhled rušivý? 

Píšu proto panu Novákovi a vysvětluji, jak se věci mají. Je samozřejmě moc rád, že mu nepřišly jmenovky v této podobě, protože je budou mít děti na dveřích pokojů, které jsou u sebe. Rozdíl by byl proto vážně znát.

A jak to vyřešíme? Jmenovku Dita na šířku zmenšíme. Díky tomu budou na výšku zhruba stejně vysoké a budou tak působit stejně jemně. Konečný rozdíl v šířkách bude sice úctyhodných 7 centimetrů…ale výsledek bude perfektní!

Aby byla každá cedulka perfektní a vy jste byli 100% spokojení, občas to holt chce trochu toho cinkání v messengeru nebo pár mailů ve schránce. Výrobky Fontily vám vydrží roky a roky, tak pár minutek klábosení zvládneme.

A navíc - já vás vždycky ráda poznám :)

Lenka

Dita, Šimon

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz