Jak se cedule připevňují?

Vybrat si krásnou a originální ceduli nebo cedulku do vašich prostor teď bude ten nejtěžší úkol!
Samotné připevnění na zeď, dveře či recepci už totiž bude brnkačka!

Připravila jsem pro vás krátký návod a pár tipů, jak na to - máte na výběr ze tří variant - jaké jsou jejich výhody a jak vybrat tu nejlepší?

Oboustranná lepicí páska

Pokud je cedule menších rozměrů, bude s největší pravděpodobností i poměrně lehká a bude tedy dobře držet na oboustranné lepicí pásce. 
Místo, na které budete ceduli připevňovat, pečlivě vyčistěte, a pak jemně přitiskněte pásku na zadní stranu cedule. Abyste ceduli nalepili rovně, doporučujeme použít vodováhu nebo si na lepený povrch načrtnout vodorovnou linku... Následně již stačí přitisknout ceduli na místo a máte hotovo! Celý proces trvá jen pár minut.

Zvolte ideálně pěnovou pásku a umístěte ji do krajů cedule, abyste ji mohli v případě potřeby odlamovacím nožem odříznout a ceduli přestěhovat, kam bude potřeba.

Lepidlo typu Mamut

Větší cedule můžete rovněž připevnit pomocí lepidla typu Mamut. Cedule bude držet jako přibitá. Nevýhodou může být to, že cedule nepůjde jen tak sundat a při násilném odstraňování můžete ceduli zničit.
Doporučovala bych volit stejný postup jako u pěnové oboustranné pásky - umístěte na ceduli lepidlo do krajových částí, abyste ho snáze v případě potřeby odřízli a ceduli přestěhovali, pokud budete potřebovat.

Distanční šrouby

Někdy je povrch, na který chcete ceduli připevnit, příliš hrubý nebo na něho nejde nic lepit z jakéhokoliv jiného důvodu. Doporučujeme proto ceduli připevnit pomocí distančních šroubů, které ji na stěně ještě více zvýrazní.
Při objednávce cedule si nám klidně zmiňte, že vám máme připravit otvory pro šrouby, abyste měli proces instalace co nejjednodušší.
Osobně můžeme doporučit třeba tyto šrouby.

Připevnění loga z plexiskla

A jak připevníte logo, které je z plexiskla vyřezané a skládá se z několika různých částí? K takovým výřezům z plexiskla dodáváme i kartonovou šablonu.

  • Spodní i horní hrana šablony je vodorovná a tak ji zarovnejte s pomocí vodováhy.
  • Šablonu připevněte na zeď obyčejnou nebo papírovou páskou.
  • Následně po odstranění ochranné folie z lepicí pásky, která je na spodní straně loga a se kterou se logo již vyřezalo, jednoduše vložte výřezy do šablony.
  • Ještě před odstraněním šablony odstraňte ochrannou folii z čelní strany loga. Ochranná folie se bude ještě v šabloně z loga snáze odstraňovat. 
  • Až poté doporučujeme kartonovou šablonu odejmout a vyhodit.

Pokud byste i tak potřebovali poradit nebo pomoct, neváhejte mi napsat na lenka@fontily.cz nebo nám pinkněte zprávu na Instagram.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz